Salonlarımız

BAB-I HÜMAYUN SALONU
Osmanlı Saray Mutfağı’nın eşsiz lezzetleri Hacı Abdullah Lokantası’nda hayat buluyor. Bab-ı Hümayun Salonu, sizleri layık olduğunuz ihtişamlı bir yemek için karşılamaya hazır.
Osmanlı sanat şaheseri olan “Çintemani” süslemeleriyle dekore edilmiş salonda, bir tarafta dostlarınızla lezzetin hazzını yaşarken, diğer tarafta farklı şurup ve reçellerden oluşan lezzet şölenine eşlik edeceksiniz.
Bab-ı Hümayün Salonu 45 misafiri ağırlayacak kapasiteyle hizmet vermektedir.

MATBAH-I AMİRE SALONU
Matbah-ı Amire Salonu’nda; misafirlerimizi farklı lezzet deneyimleri bekliyor. Osmanlı Saray Mutfağı’nın emsalsiz lezzetlerinden oluşan menüye, tadımlık menüler renk ve lezzet katıyor. Matbah-ı Amire Salonu’nda hazırlık ve pişirme hassasiyetine servis ve sunum seçkinliği ekleniyor…
Matba-ı Amire Salonu 35 misafiri ağırlayacak kapasiteyle hizmet vermektedir.

LALEZAR SALONU
Geleneksel motifler eşliğinde yapılacak yemek buluşmaları için farklı bir adrestir Lalezar Salonu. Zengin lezzet yelpazesiyle misafirlerini ağırlayan salon, yemek sunumuyla öne çıkmakla birlikte müze görünümüyle de dikkat çekiyor. Saray sofralarından farklı objelerle donatılan salonda tarihi yaşarken, sadece yemek yemez, aynı zamanda bilginin derinliklerine doğru doyumsuz bir yolculuğa çıkarsınız. Zira, yemek yemek sadece karın doyurmak değil, aynı zamanda bir sanattır!
Lalezar Salonu 70 misafiri ağırlayacak kapasiteyle hizmet vermektedir.

KUBBEALTI SALONU
Hem ortaya çıktığı 8. ve 9. Yüzyıllarda, hem de Osmanlı döneminde aynı amaçla kullanılan muhteşem bir sanat eseri olan Çintemani; ihtişamın, saltanatın ve gücün sembolü olarak kabul edilmiştir. Bütün bu özellikler Kubbealtı Salonu’nda bir araya gelmiş; seçkin menuleriyle damağınızı tatlandırıyor, tarihi dekorasyonu ve geleneksel motifleriyle de ruhunuzu dinlendiriyor.
Saray atmosferinde dostlukları ve başarıyı perçinlemeye ne dersiniz. Aile buluşmaları, iş toplantıları, kutlama yemekleri için her türlü teknolojik altyapıyla hizmete hazırdır Kubbealtı Salonu.
Kubbealtı Salonu 50 misafiri ağırlayacak kapasiteyle hizmet vermektedir.